» Featured, Idei eredményeink, Legfrissebb információk, Sport

Olimpiai reménységek: lövészeink sikerei

Írta: orkat 2018 december 14. Nincs hozzászólás
Az utóbbi hetek bővelkedtek nagyszerű TIG DSE lövész eredményekben.
Különösen sikeres volt Klenczner Marci, aki egymást követő három nemzetközi versenyen szerzett érmet illetve érmeket:
Nyitrán az Olimpiai Reménységek Versenyén az első nap az ifik között lett harmadik, a második nap aztán szép egyéni csúccsal az összesített mezőn versenyét hatalmas egyéni és klubcsúccsal megnyerte!
eredmények:
Marci, folytatva a szép sorozatot a Hungarian Open nemzetközi nagydíjon 16 ország 300 versenyzője között a junior fiúk mezőnyében lett bronzérmes.
eredmények:
Az elmúlt hétvégén pedig a Tyrol Grand Prix nemzetközi verseny junior fiú mezőnyében újabb szép egyéni és klub csúccsal, nagyszerű döntőben nyújtott teljesítménnyel mindkét nap arany érmet szerzett!
Ugyanitt a Tyrol Grand Prix-n Mészáros Eszter is visszatért a magyar és nemzetközi élmezőnybe, nem is akár hogyan: a pénteki első napon a junior lányok között 2. majd a szombati napon 1. lett!
Tyrol Grand Prix-n Eszter és Marci Magyarország 3. számú csapataként indult a junior vegyes párosok között és ebben a számban is elhozták az Aranyérmet!
eredmények:
A fiatal csapat is jeleskedett az elmúlt hetekben:
Postaverseny Országos döntőjét méltó helyszínen a Fehér úti nemzeti lőtéren rendezték. Szokás szerint minden versenyszámban az ország legjobb húsz U16-os tehetsége vehetett részt.
Fiúk és lányok összevont mezőnyében légpuska 20 lövésben a 1. lett Kalász Karina (TIG DSE) 193 körrel!
Vajna Peti ugyanitt a 4., Árgyelán Márk az 5., Sztanity Matyi pedig a 12. helyet szerezték meg.
A 40 lövéses mezőnyben Szász Hanna Rebeka 9., Lakner Áron pedig 16. lett.
eredmények:
December 8-án Bonyhádon fiatalabb csapatunk szerepelt a Diákolimpia Országos döntőjén.
Sajnos a nagy tekintélyű verseny botrányos körülmények között zajlott le, azonban Tóth Anna Jázmint ez sem akadályozta meg abban, hogy a középiskolás lányok légpisztoly 20 lövéses versenyében 175 körrel ezüstérmet szerzzen!
Ugyanitt a középiskolás fiúk légpuska 20 lövéses csapatversenyében (Vajna Péter, Csernák Áron, Pintér Gábor) összeállítású csapatunk szintén ezüstérmes lett.