» Archívum

Sport

Írta: fischu 2018 május 28. Nincs hozzászólás
Atlétika

Atlétika Diákolimpia Megyei Döntő
Albertirsa, 2018.04.25-26.

I. helyezettek:

(tovább…)

Írta: fischu 2018 március 6. Nincs hozzászólás

Versenyfelhívás

A tavalyi évhez hasonlóan ismét keressük 2017/2018 tanév legjobb floorball csapatát!
Jelentkezési feltételek:
– TIG tanuló
– max. 8 fő/csapat
Nevezési határidő: 2018.03.08. (csütörtök)
12 óra
Játéknapok: péntekenként 14:30 – 16:00
Első játéknap: 2018.03.09. (péntek)
Játékrendszer: 4+1fő
Játékidő: 2X10 perc
Jelentkezési lapnak tartalmaznia kell: csapatnév, csapattagok névsora (NYOMTATOTT BETŰKKEL!!!)
Jelentkezés feltétele: jelentkezési lap leadása a testnevelőknél
Jelentkezési határidő: 2018.03.08. (csütörtök) 12 óra

Írta: fischu 2018 február 5. Nincs hozzászólás
Sakk Diákolimpia 2018

2018. január 27-én rendezték meg Aszódon a Pest Megyei Sakk Diákolimpiát. (tovább…)

Írta: fischu 2018 február 5. Nincs hozzászólás
Diákolimpia: országos 4. hely

2018.január 25-28. között Debrecenben rendezték a Labdajátékok Diákolimpiai Országos Döntőjét az 5-6. korcsoportban, (tovább…)

Írta: fischu 2018 február 5. Nincs hozzászólás
Vívás

Január első hétvégéjén valamennyi fegyvernemben junior (U20) Világkupát rendeztek. (tovább…)

Írta: fischu 2017 október 9. Nincs hozzászólás
Törökös siker TARGET SPRINT Országos Bajnokságon!

Ozsvárt Donát 11/C osztályos tanuló 2017.10.07. TARGET SPRINT Országos Bajnokságon 2. helyen végzett a TIG DSE színeiben. (tovább…)

Írta: fischu 2017 szeptember 29. Nincs hozzászólás
Vívás

A vívó sport szezonbéli legjelentősebb újítása a Magyar Kupa versenyrendszerének bevezetése volt. Az eddigi válogató versenyeket váltja fel a kuparendszerű sorozat, melynek állomásai beszámítanak a hazai ranglistába.

(tovább…)

Írta: fischu 2017 szeptember 18. Nincs hozzászólás
TIG-es Junior Magyar Golfbajnok

A nyár végén rendezték meg Balatonudvariban a Magyar és nyílt Junior Golfbajnokságot, ahol rekordszámú hazai és külföldi nevező között a Török Ignác Gimnáziumban tanuló versenyzők is rajthoz álltak. A háromnapos megmérettetésen az U12 lány kategóriában Jaczkovics Emma Éva, a TIG 6/a osztályos tanulója aranyérmet szerzett! (tovább…)

Írta: fischu 2017 május 4. Nincs hozzászólás
Diákolimpia: Atlétika megyei döntő – egyéni és csapat

Április 26-27-én a honvéd pályán rendezték a megyei atlétika döntőket. Iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

Ajide Dániel 110 m. gát 1. hely – országos döntő
Tamás Máté 200 m. 1. hely – országos döntő
Katona Ádám 200 m. 2. hely – országos döntő
Pótha Johanna 200 m. 1. hely – országos döntő
Morvai Ákos (VI. kcs.) 3000 m. 2. hely – országos döntő
Kaján Máté (VI. kcs.) 3000 m. 3. hely
Somogyi Dániel (V. kcs.) 3000 m. 3. hely
Váczi Árpád –gerelyhajítás – országos döntő
Jenei Botond 400 m.  1. hely – országos döntő
4×400 m. fiú váltó – Tamás Máté, Kapitány Márton, Bánkúti Ignác, Katona Ádám – 1. hely – országos döntő

Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak, edzőiknek!

Képek:

(tovább…)

Írta: fischu 2017 április 28. Nincs hozzászólás
Az ország legeredményesebb iskolája lövészetben: a Török

Április 21-én pénteken rendezték az Általános- és Középiskolások Országos Bajnokságát Komáromban.
A Török Ignác Gimnázium Pest megyei sikerei után, ahol az érmek felét az iskola diákjai szerezték meg, idén már 5 gödöllői csapat indulhatott az országos döntőben, és mind az öt csapat a dobogón is végzett!

(tovább…)

Írta: fischu 2017 április 20. Nincs hozzászólás
Országos Sakk Diákolimpia
2017. április 12-14-ig  rendezték meg Miskolcon az egyéni Országos Sakk Diákolimpiát.
Iskolánkat Lauber Kolos 5/a osztályos tanuló képviselte.

 

Kolos a 9 fordulóból 7-et megnyert és 2-őt remizett, ezzel a teljesítményével egyenlő pontszám alakult ki az 1-2. helyen, ezért a végső sorrend a Buchholcz érték alapján került meghatározásra, így Kolos a dobogó 2. fokára állhatott fel. (képen)

Szívből gratulálunk ehhez a kimagasló teljesítményhez és köszönjük Törökné dr. Bodzsár Marika tanárnőnek és fiának a felkészítést!

 

Írta: fischu 2017 március 22. Nincs hozzászólás
Snowboard
Hrustinszki Tamás 11/C. osztályos tanuló a március 15-19. között az ausztriai Murauban megrendezett
Snowboard Magyar Bajnokságon 2 magyar bajnoki címet szerzett U20-as korosztályban:
szlalomban és óriás műlesiklásban hozta el az aranyérmet.
Boardercross-ban (ahol a felnőtt mezőnyben indult) és Big Air-ben pedig 2 ezüst érmet szerzett.
Gratulálunk a tanulónak és felkészítő  edzőjének!
IMG_3634
Írta: fischu 2017 március 13. Nincs hozzászólás
Bronzérmes a megyei kosárlabda diákolimpián a TIG csapata!
Az odáig vezető út:
Megyei elődöntő 2017.02.16. TIG tornaterem. Hazai közönség előtt sikerült három győzelemmel a csoport élén végezni, amivel kiharcoltuk a megyei döntőbe való jutást.
Eredményeink:
TIG – Premontrei Gimn. 30-28
TIG – Ceglédi Kossuth Lajos Gimn. 49-32
TIG – Baktay Ervin Gimn. 57-21
A megyei döntőben (Vác, 2017.03.07.) már erősebb ellenfelekkel találtuk szembe magunkat. Egy győzelmünknek és két vereségünknek köszönhetően bronzéremmel térhettünk haza.
Eredményeink:
TIG – Premontrei Gimn. 34-29
TIG – Dunakeszi Radnóti 39-33
TIG – Boronkay Vác 14-59
Csapat tagjai voltak: Borhy Botond, Estergaros Alex, Fóti Benedek, Kaján Máté, Katona Ádám, Kovács Bálint, Sára Bálint, Szakmáry Nándor, Szobonya Péter Testnevelő: Tokai Norbert
DSC_0115_12
Írta: fischu 2017 március 7. Nincs hozzászólás
Diákolimpia – eredmények

Törökös sikerek a fedett pályás ifi és junior országos bajnokságon.

Fedett pályás atlétika Ifi és Junior Országos Bajnokság, Budapest, BOK csarnok, 2017.02.26.:

  • Ajide Dániel 10.D osztályos tanuló, ezüst érem 60m gát 8.21 mp és bronzérem 200m-en 22.93mp.
  • Kriszt Annamária 11.A osztályos tanuló, rúdugrás aranyérem, 350cm és 4x200m váltó ezüstérem, amivel a GEAC legeredményesebb atlétája lett.

(tovább…)

Írta: fischu 2017 január 25. Nincs hozzászólás
Tőrvívás – U20 Országos bajnokság

A Törekvés csarnokában rendezték meg a junior tőrözők Országos Magyar Bajnokságát. A 20 év alatti sportolók mezőnyében 95 fiatal vágott neki az érmekért vívott csatának. (tovább…)

Írta: fischu 2016 december 13. Nincs hozzászólás
Sikeres kezdés a Fair Play Cup rendezvényen!

Mind a két csapatunk 100%-os teljesítménnyel vette az akadályokat az első fordulóban. Lány és fiú csapatunk is 2-2 győzelemmel várja a tavaszi folytatást.

Lány csapatunk tagjai: Várkonyi Dóra, Slézinger Lili, Bucsai Dóra, Hemmert Ivon, Pálfi Dorina, Varga Virág, Jancsó Edit, Voina Lilla, Cseh Fruzsina, Zachár Veronika, Podonyi Boglárka

Fiú csapatunk tagjai: Gyetván Péter, Tuskán Zsombor, Horváth Gábor, Szakmáry Nándor, Katona Ádám, Borhy Botond, Szabó Máté, Kovács Bálint, Fekete Dániel

Tanár: Tokai Norbert

 

Sok sikert tavaszra! Hajrá Török!

 

 

Floorball Diákolimpia Megyei döntő, 3. hely

 

Történetünk során először nevezett be iskolánk a floorball diákolimpiára. Ennek köszönhetően rögtön a megyei döntőig meneteltünk, ahol a bronzérmet szereztük meg, fiú csapatunkkal, 2016.11.16. Vácon a Boronkay Szakközépiskolában. Csapatunk tagjai voltak: Nagy Tamás, Oláh Barnabás, Taska Tamás, Adorján Áron, Klenczner Tamás, Sor Levente Tanár: Tokai Norbert
Írta: fischu 2016 december 9. Nincs hozzászólás
Éremeső az Asztalitenisz Városi és Megyei Diákolimpia Döntőn!

A Szent Imre Katolikus Ált. Isk.-ban december 1. rendezték a városi asztalitenisz diákolimpiát, ahol házi rangadók mellett Törökös érmek születtek.

(tovább…)

Írta: fischu 2016 október 27. Nincs hozzászólás
Aranyérem női tőrben

A Somorján megrendezett kadet női tőr világkupa csapatversenyen a Hajas Nóra, Hanzl Lilla, Kalocsai Virág, Pöltz Anna összeállítású magyar válogatott aranyérmet nyert.

 

A 26 induló csapat közül első kiemeltként kezdték meg a küzdelmeket. A versenyen mindvégig magabiztos győzelmekkel:

Magyarország – Románia 2. 44:20;

Magyarország – Németország 1. 39:29;

Magyarország – Románia 1. 42:36

haladtak a döntőig, ahol Lengyelország egyes számú csapata várta őket.

 

Az aranyéremért vívott harcban végül a magyar válogatott 45:38-as arányú győzelmét követően megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Gratulálunk!

somorja_ek_csapat_aranysomorja_ek_donto_hanzl

Írta: fischu 2016 október 18. Nincs hozzászólás

2016.10.21. (péntek)
Csoport és időrend

 

Játékidő: 1X9 perc

 

Labdarúgás

5-8 évfolyam+lányok (6): Pegakornusok, Pápiepi FC, Csernák Gergő FC, Lucha Dragons, Podonyi FC, Szökik a Málna

Lebonyolítás: körmérkőzés

9-12 évolyam (13):

A csoport: Szerethető Válogatott, Háromlábúak és Peti, 10/B, Zikkurat

B csoport: Betonfal, TÉTÉNY, ESG, 9/B

C csoport: Szándörsztrájk FC, Blue Waffles, Csak A SZŐRXD, Pacal, TIG 2k16 SENIORS

Lebonyolítás: csoporton belül körmérkőzés, majd rájátszás

 

Asztalitenisz (10): Gyetván Péter, Havelda Marcell, Sima Péter, Kolozsvári Sámuel, Ratkai Tamás, Várszegi Márk, Farkas Boglárka, Iglódi Adél, Farkas Márton, Siba Móric

A csoport (28-as terem): Gyetván Péter, Sima Péter, Ratkai Tamás, Farkas Boglárka, Farkas Márton

B soport (30-es terem): Havelda Marcell, Kolozsvári Sámuel, Várszegi Márk, Iglódi Adél, Siba Móric

Lebonyolítás: csoporton belül körmérkőzés, majd rájátszás

 

Kosárlabda (6): Deme Szolgái, Nyertesek!, Sirálykölkök, Bucsai Team, Bánkuti Ignác, Táncoló Kecskék

A csoport: Deme Szolgái, Sirálykölkök, Bánkuti Ignác

B csoport: Nyertesek!, Bucsai Team, Táncoló Kecskék

Lebonyolítás: csoporton belül körmérkőzés, majd rájátszás

 

Kézilabda: Szökik a Málna, We have an Ancsa

Lebonyolítás: egy mérkőzés

Röplabda: TÉTÉNY, Barackok, 10/D, 9/B, Röpis csajszik

Lebonyolítás: körmérkőzés

 

Floorball:

5-8 évf.: Zsíroskenyér-hadjárat, 9/B, , Szutykos TM, Chibik, Ütősök,

9-12 évf.: Nyertesek!, Független Kisgazda Párt, 9/B

Lebonyolítás: körmérkőzés

Sakk (33-as terem): Csernák Gergő, Csernák Áron, Yokota Adan, Csia Rajmund, Asztalos Barnabás, Gaskó Botond, Kolozsvári Sámuel

Lebonyolítás: körmérkőzés

 

Focipályák

 

A pálya

A csoport: Szerethető Válogatott, Háromlábúak és Peti, 10/B, Zikkurat

B csoport: Betonfal, TÉTÉNY, ESG, 9/B

C csoport: Szándörsztrájk FC, Blue Waffles, Csak A SZŐRXD, Pacal, TIG 2k16 SENIORS

08:50 A Szerethető Válogatott – Háromlábúak és Peti

09:00 A 10/B – Zikkurat

09:10 B Betonfal – TÉTÉNY

09:20 B ESG – 9/B

09:30 C Szándörsztrájk FC – Blue Waffles

09:40 C Csak A SZŐRXD – Pacal

09:50 TIG 2k16 SENIORS – Szándörsztrájk FC

10:00 A Szerethető Válogatott – 10/B

10:10 A Háromlábúak és Peti – Zikkurat

10:20 B Betonfal – ESG

10:30 B TÉTÉNY – 9/B

10:40 C Szándörsztrájk FC – Csak A SZŐRXD

10:50 C Blue Waffles – Pacal

11:00 TIG 2k16 SENIORS . Csak A SZŐRXD

11:10 A Szerethető Válogatott – Zikkurat

11:20 A Háromlábúak és Peti -10/B

11:30 B Betonfal – 9/B

11:40 B TÉTÉNY – ESG

11:50TIG 2k16 SENIORS – Blue Waffles

12:00 C Szándörsztrájk FC – Pacal

12:10 C Blue Waffles – Csak A SZŐRXD

12:20 TIG 2k16 SENIORS – Pacal

12:30 A1 – B2 …………………………………….

12:40 A2 – C1 …………………………………….

12:50 B1 – C2 …………………………………….

13:00 (A1 – B2)gy. – (A2 – C1)gy. …………………………………..

13:10 (A1 – B2)gy. – (B1 – C2)gy. …………………………………..

13:20 (B1 – C2)gy. – (A2 – C1)gy. ……………………………………

13:30 EREDMÉNYHIRDETÉS

 

B pálya

5-8 évfolyam+lányok (6): Pegakornusok, Pápiepi FC, Csernák Gergő FC, Lucha Dragons, Podonyi FC, Szökik a Málna

08:50 Pegakornusok – Pápiepi FC

09:00 Csernák Gergő FC – Lucha Dragons

09:10 Podonyi FC – Szökik a Málna

09:20 Pegakornusok – Csernák Gergő FC

09:30 Pápiepi FC – Lucha Dragons

09:40 Csernák Gergő FC – Szökik a Málna

09:50 Pegakornusok – Lucha Dragons

10:00 Pápiepi FC – Csernák Gergő FC

10:10 Lucha Dragons – Szökik a Málna

10:20 Pegakornusok – Podonyi FC

10:30 Pápiepi FC – Szökik a Málna

10:40 Csernák Gergő FC – Podonyi FC

10:50 Pegakornusok – Szökik a Málna

11:00 Pápiepi FC – Podonyi FC

11:10 Lucha Dragons – Podonyi FC

11:30 EREDMÉNYHIRDETÉS

 

TORNACSARNOK

08:50 (Kosár A) Deme Szolgái – Sirálykölkök

09:00 (Kosár B) Nyertesek! – Bucsai Team

09:10 (Floorball 5-8) Zsíroskenyér-hadjárat – Szutykos TM

09:20 (Floorball 5-8) Chibik – Ütősök

09:30 (Floorball 9-12) Nyertesek! – Független Kisgazda Párt

09:40 (Kosár A) Sirálykölkök – Bánkuti Ignác

09:50 (Kosár B) Bucsai Team – Táncoló Kecskék

10:00 (Floorball 5-8) Zsíroskenyér-hadjárat – Chibik

10:10 (Floorball 5-8) Szutykos TM – Ütősök

10:20 (Floorball 9-12) Független Kisgazda Párt – 9/B

10:30 (Kosár A) Bánkuti Ignác – Deme Szolgái

10:40 (Kosár B) Táncoló Kecskék – Nyertesek!

10:50 (Floorball 5-8) Zsíroskenyér-hadjárat – Ütősök

11:00 (Floorball 5-8) Szutykos TM – Chibik

11:10 (Floorball 9-12) 9/B – Nyertesek!

11:20 (Kézilabda) Szökik a Málna – We have an Ancsa

11:30 (Kosár) A1 – B2 ………………………………..

11:40 (Kosár) B1 – A2 …………………………………

11:50 (Kosár) 3. helyért: ………………………………..

12:00 (Kosár) Döntő …………………………………….

12:10 EREDMÉNYHIRDETÉS

12:20 (Röpi A) TÉTÉNY – Barackok

12:20 (Röpi B) 10/D – 9/B

12:30 (Röpi A) Röpis csajszik – 10/D

12:30 (Röpi B) Barackok – 9/B

12:40 (Röpi A) Röpis csajszik – TÉTÉNY

12:40 (Röpi B) Barackok – 10/D

12:50 (Röpi A) TÉTÉNY – 10/D

12:50 (Röpi B) Röpis csajszik -9/B

13:00 (Röpi A) TÉTÉNY -9/B

13:00 (Röpi B) Röpis csajszik – Barackok

13:15 EREDMÉNYHIRDETÉS

 

 

 

Írta: fischu 2016 október 6. Nincs hozzászólás

Seregi Dominika, iskolánk tanulója az október 1-én és 2-án Wiener Neustadtban tartott

Danube Cup nemzetközi versenyén a felnőtt I. osztályban az

egyéni összetett 5. helyét, ill.

a karika 3. helyét szerezte meg.

Gratulálunk!

 

 Copyright ©2009 , All rights reserved.| Powered by WordPress| Gandhi theme by Techblissonline.com